листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи


Единечни финансиски извештаи 2018.pdf
Консолидирани финансиски извештаи 2018.pdf
Единечен годишен извештај за работењето Алкалоид АД 2018.pdf
Консолидиран годишен извештај за работењето Aлкалоид АД 2018.pdf

Објавено на: 08.04.2019 14:30:59
Документ БР.: DOC_12304-10/2019
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи