листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Одлука за исплата на дивиденда и утврдување на дивиденден календар за 2018 год. на Факом АД


Odluka za devidenda.pdf

Објавено на: 03.05.2019 09:40:15
Документ БР.: DOC_13285-96/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери