листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ТТК Банка АД Скопје објавува дополнување на дневниот ред за престојното Собранието на акционери.


Дополнување на дневен ред.pdf

Објавено на: 03.05.2019 15:34:45
Документ БР.: DOC_10109-67/2019
Урнек: Јавен повик за собрание