листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ве известуваме дека Г-дин Коста Митровски, сметано од 13.05.2019 година повеќе не ги извршува функциите Главен извршен директор и Претседател на Управниот одбор на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје.

Објавено на: 14.05.2019 14:05:56
Документ БР.: DOC_12285-26/2019
Урнек: Измени во органи на управување