листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Образложение кон одлуката за измена и дополнување на Статусот на  ВитаминкаАД


Образложение кон предлог Одлуката за измена и дополнување на Статутот на ПИ „Витаминка“ АД Прилеп.pdf

Објавено на: 15.05.2019 09:00:04
Документ БР.: DOC_13285-114/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери