листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје објавува образложение кон остварениот финансиски резултат за период од 1.1.-31.3.2019 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за прв квартал од 2019 година.pdf

Објавено на: 15.05.2019 09:37:10
Документ БР.: DOC_10191-295/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации