листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Цементарница УСЈЕ АД Скопје во прилог го објавува и Образложението за остварениот консолидиран резултат за првото тромесечие од 2019 година.


Образложение за остварениот консолидиран резултат УСЈЕ_Јануари-Март 2019.doc

Објавено на: 15.05.2019 14:05:58
Документ БР.: DOC_10191-298/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации