листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска Банка АД Скопје ја објавува анализата на неревидираните финансиски извештаи за периодот 01.01.-31.03.2019 година:


Анализа на финансиските резултати на Стопанска Банка АД Скопје_01.01.-31.03.2019.docx

Објавено на: 15.05.2019 14:05:58
Документ БР.: DOC_10191-300/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации