листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

СКОВИН АД Скопје известувадека за Извршен директор е назначена Билјана Тодоровска.Новоизбраниот Извршен член на Одборот на директори не поседува акции во друштвото.

Објавено на: 15.05.2019 15:00:59
Документ БР.: DOC_12285-28/2019
Урнек: Измени во органи на управување