листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Согласно Глава 6, член 39, став 7, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ја објавува одлуката за распределба на добивката по годишна сметка, усвоена на Годишното Акционерско Собрание одржано на 22/05/2019:

 


Одлука за распределба на добивка-22.05.2019.pdf

Објавено на: 23.05.2019 09:24:13
Документ БР.: DOC_12287-17/2019
Урнек: Распределба на добивка