листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава 6, член 39, став 7, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ја објавува одлуката за отповикување и избор на членови на Надзорен Одбор, која беше усвоена на Годишното Акционерско Собрание одржано на 22/05/2019:


Одлука за отповикување и избор на членови на Надзорен Одбор-22.pdf

Објавено на: 23.05.2019 09:30:53
Документ БР.: DOC_12285-36/2019
Урнек: Измени во органи на управување