листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ве известуваме дека Градежно трговско друштво Бетон-Штип ад Штип има примено Решение на Основен суд Штип со кое се поведува претходна постапка за утврдување на причините за отворање на стечајна постапка над должникот Градежно трговско друштво Бетон-Штип ад Штип.

Објавено на: 27.05.2019 14:04:40
Документ БР.: DOC_10191-326/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации