листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за собрание на акционери на АУТОМАКЕДОНИЈА АД СКОПЈЕ - 28.06.2019


Повик Собрание на акционери - 28.06.2019.pdf

Објавено на: 28.05.2019 08:59:39
Документ БР.: DOC_10109-96/2019
Урнек: Јавен повик за собрание