листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

 МАКОТЕКС - Објава за акционерско собрание (28.06.2019)

 


Објава за Акционерско собрание (28.06.2019)-МАКОТЕКС АД Скопје.doc

Објавено на: 28.05.2019 14:07:30
Документ БР.: DOC_10109-99/2019
Урнек: Јавен повик за собрание