листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Oдлука усвоена на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје на 29.05.2019 година:


Одлука за измени и дополнување на Статутот на ТТК Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 30.05.2019 08:44:38
Документ БР.: DOC_12283-57/2019
Урнек: Други одлуки од собрание