листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Стопанска банка АД Скопје го објавува дивидендниот календар за приоритетни акции - втора половина:


точка 10. Одлука за начинот на пресметување и исплата на дивиденда на имателите на приоритетни акции за втората половина на 2018.pdf

Објавено на: 30.05.2019 09:52:29
Документ БР.: DOC_10187-18/2019
Урнек: Дивиденден Календар