листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 30.05.2019 година, е усвоена Одлука за употреба и распоредувње на добивката по годишната сметка на НЛБ Банка АД Скопје за 2018 година.


Одлука за употреба и распределба на добивката по годишната сметка на НЛБ Банка АД Скопје за 2018 година.pdf

Објавено на: 31.05.2019 09:47:27
Документ БР.: DOC_12287-21/2019
Урнек: Распределба на добивка