листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки донесени на Годишното собрание на акционери на Стокопромет АД одржано на 03.06.2019 год.


одлука .pdf
одлука 1.pdf
одлука 2.pdf
одлука 3.pdf
одлука 4.pdf
одлука 5.pdf
одлука 6.pdf
одлука 7.pdf
одлука 8.pdf
одлука 9.pdf

Објавено на: 05.06.2019 14:04:22
Документ БР.: DOC_12283-67/2019
Урнек: Други одлуки од собрание