листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки донесени на Годишното собрание на акционери на Факом АД на 05.06.2019 год.


Odluki doneseni na Godisno sobranie na akcioneri na 05.06.2019.pdf

Објавено на: 06.06.2019 09:16:55
Документ БР.: DOC_12283-68/2019
Урнек: Други одлуки од собрание