листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:


Согласно член 39 точка 7 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ја објавува  следната Одлука за распределба на чистата добивка за 2018 година:


Одлука за распределба на чистата добивка за 2018 година.pdf

Објавено на: 10.06.2019 09:32:38
Документ БР.: DOC_12287-24/2019
Урнек: Распределба на добивка