листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Ги објавуваме усвојените одлики од Собрание на акционери на Димко Митрев а.д.Велес одржано на 12.06.2019 год.


Odluki Sobranie .pdf

Објавено на: 13.06.2019 09:40:52
Документ БР.: DOC_12283-77/2019
Урнек: Други одлуки од собрание