листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Врз основа на член 33 од Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност, Стопанска банка а.д. Битола објавува дека Народна банка на Република Северна Македонија издаде согласност на г. Иванчо Велјановски, г. Игор Камбовски и г. Миле Зечевиќ за членови на Надзорен одбор, именувани со Одлука на Собрание на Банката одржано на 13.3.2019 година.

Објавено на: 22.07.2019 14:12:01
Документ БР.: DOC_12285-49/2019
Урнек: Измени во органи на управување