листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека (неревидираните) финансиски извештаи за периодот 01.01 – 30.06.2019 година, како и Коментарот за остварените финансиски резултати ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 31.07.2019 година после 14:00 часот.

Објавено на: 30.07.2019 14:16:28
Документ БР.: DOC_10191-390/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации