листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска Банка АД Скопје ја објавува анализата на неревидираните финансиски извештаи за периодот 01.01.-30.06.2019 година:


Анализа на финансиски резултати - Стопанска банка АД Скопје 01.01.-30.06.2019.pdf

Објавено на: 21.08.2019 15:56:10
Документ БР.: DOC_10191-446/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации