листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-30.6.2019 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 29.8.2019 година.

 

Објавено на: 27.08.2019 15:01:48
Документ БР.: DOC_10191-463/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации