листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за учество на 46-та седница на Собрание на акционери:


Javen Povik_19.11.2019.pdf

Објавено на: 18.10.2019 09:54:57
Документ БР.: DOC_10109-146/2019
Урнек: Јавен повик за собрание