листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје ја известува јавноста дека на 01.11.2019 година преку системска блок трансакција правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт - Импорт Скопје се стекна со 15.191 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје. Правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје заедно со поврзаните лица ќе поседува вкупно 245.347 обични акции, односно ќе има учество од 10,76% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 01.11.2019 15:29:01
Документ БР.: DOC_10191-567/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации