листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 1.1. - 30.09.2019 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 01 01-30 09 2019 година.pdf

Објавено на: 05.11.2019 15:45:02
Документ БР.: DOC_10191-574/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации