листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно член 39 точка 5 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ги објавува содржината на Предлог одлуките и материјалите за свикување на Собрание на акционери на ден 11.12.2019 година:


Predlog odluka za otpovikuvanje na odluka za revizor.pdf
Predlog odluka za naznacuvanje na revizor.pdf

Објавено на: 11.11.2019 09:15:57
Документ БР.: DOC_13285-214/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери