листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје известува дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје се стекна со дополнителни акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје и во моментот (заклучно со 11.11.2019 година) заедно со поврзаните лица има учество од 10,88% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 11.11.2019 14:29:29
Документ БР.: DOC_10191-589/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации