листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани, 

Ве известуваме дека од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност  Г-дин Игор Давчевски да биде именуван за член на Управниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје, за период од 2 (две) години, сметано од 01.01.2020 година.

Со почит, 

Објавено на: 25.11.2019 15:30:18
Документ БР.: DOC_12285-64/2019
Урнек: Измени во органи на управување