листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлози од акционери кои поседуваат над 5% од акциите со право на глас, за Собранието на акционери на СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје, закажано за 11.12.2019 година.


Predlog odluka za otpovikuvanje na NO predlozena od akcioneri so nad 5%.pdf
Predlog odluka za izbor na NO predlozena od akcioneri so nad 5%.pdf

Објавено на: 26.11.2019 09:00:43
Документ БР.: DOC_13285-220/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери