листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје ја известува јавноста дека на 25.11.2019 година преку две системски блок трансакции правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт - Импорт Скопје се стекна со 5.300 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје. Правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје заедно со поврзаните лица ќе поседува вкупно 253.247 обични акции, односно ќе има учество од 11,11% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 26.11.2019 14:52:52
Документ БР.: DOC_10191-634/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации