листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за учество на презакажано Собрание на акционери на Стопанска банка а.д. Битола.

 


Јавен повик за Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 28.11.2019 09:00:54
Документ БР.: DOC_10109-164/2019
Урнек: Јавен повик за собрание