листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ОКТА АД - Скопје известува за следната ценовно чувствителна информација:

Одборот на директори на ОКТА АД - Скопје на својот 175-ти редовен состанок одржан на 10.12.2019 година, констатира дека на местото на г-дин Ефстатхиос Гривас и г-дин Георгиос Верверис, кои поднесоа оставка, назначи два нови членови и тоа:

1. Г-дин Дионисиос Роутсис, како вршител на должноста неизвршен и независен член и Претседател на Одборот на директори.

2. Г-дин Василиос Багиокос, како вршител на должноста неизвршен и независен член.

 

Објавено на: 11.12.2019 09:23:17
Документ БР.: DOC_10191-645/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации