листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 24.12.2019 година, АрцелорМиттал Скопје (ЦРМ) АД Скопје изврши Јавна објава за откажување на седницата на Собранието на акционери.


JAVNA OBJAVA ZA OTKAZUVANJE NA SEDNICA 25.12.2019.doc

Објавено на: 24.12.2019 14:10:43
Документ БР.: DOC_10191-651/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации