листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно глава 6 од Правилата за котација, Аутомакедонија АД Скопје известува дека компанијата М-6 Еден ДОО Скопје се стекна со 3.799 акции издадени од Аутомакедонија АД Скопје, со што лицата Јане Јаневски, Кирило Јаневски и Драгана Јаневска, како поврзани лица и сопственици на компанијата М-6 Еден ДОО Скопје, сега вкупно поседуваат 20586 акции издадени од Аутомакедонија АД Скопје, што претставува 24,94% од вкупниот број на издадени акции.

Објавено на: 27.12.2019 15:53:32
Документ БР.: DOC_10191-653/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации