листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ОКТА АД - Скопје објавува:

Одборот на директори на ОКТА АД - Скопје на својот 176-ти редовен состанок, констатира дека на местото на г-дин Иоаннис Героуланос, како досегашен вршител на должноста на извршен член на Одборот на директори и главен извршен директор, го назначува г-дин Вук Радовиќ, како вршител на должноста на извршен член на Одборот на директори и главен извршен директор.

Објавено на: 09.01.2020 14:15:38
Документ БР.: DOC_10191-3/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации