листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје ја известува јавноста дека согласно член 40 од Правилата за котација неревидираните финансиски извештаи (Биланс на успех, Биланс на состојба, Извештај за паричните текови и Извештај за промените во капиталот) за периодот од 01.01.2019-31.12.2019 година ќе ги објави најдоцна до 16.03.2020 година.

Објавено на: 12.02.2020 15:05:59
Документ БР.: DOC_10191-31/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации