листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Врз основа на член 33 од Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност, ТТК Банка АД Скопје објавува дека поради истекот на мандатот заклучно со 22.2.2020 година  г. Методија Несторовски повеќе не е независен член на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 26.02.2020 14:10:49
Документ БР.: DOC_12285-9/2020
Урнек: Измени во органи на управување