листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери - 31.03.2020 година.


Јавен повик за XXXIII Собрание закажано за 31.03.2020 година.pdf

Објавено на: 28.02.2020 15:32:28
Документ БР.: DOC_10109-10/2020
Урнек: Јавен повик за собрание