листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во врска со реализацијата на препораките на Комисијата за хартии од вредност на Република Северна Македонија и Владата на Република Северна Македонија за почитување на мерките за спречување ширење на COVID-19, ТТК Банка АД Скопје ги повикува своите акционери да го остварат правото на гласање на Собранието на акционери на Банката закажано за ден 31.3.2020 година по пат на писмена кореспонденција, со цел да се обезбеди успешно одржување на закажаното Собрание на акционери без физичко присуство на акционерите. Подетални инструкции за ваквиот начин на гласање на Собранието на акционери се достапни на веб-страницата на Банката - www.ttk.com.mk.

Објавено на: 18.03.2020 14:10:18
Документ БР.: DOC_10191-203/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации