листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во врска со настанатата ситуација со корона вирусот и согласно одлуките, уредбите и препораките на Владата, Одборот на директори на Тетекс АД Тетово донесе
1. Одлука за измена на предлог на одлуката за распределба на добивката и на одлуката за исплата на дивиденда и утврдување на дивиденден календар за Собранието на акционери закажано за 7.04.2020.

2. Одлука Собранието на 07.04.2020 да започне во 9 часот, наместо во 12 часот како што беше објавено во Јавниот повик

Интегралниот текст на одлуката е во прилог, а изменетите предлог одлуки ќе бидат објавени во делот за предлог одлуки за Собрание


Izvestie do Berza i akcioneri.pdf

Објавено на: 25.03.2020 14:10:42
Документ БР.: DOC_10191-215/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации