листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани акционери,

Ве известуваме дека поради настанатата пандемија од коронавирусот, која причинува вонредни услови на работење, финансискиот план на ВВ „Тиквеш“ АД Кавадарци ќе биде доставен по завршувањето на истата, кога ќе се создадат соодветни услови за работа.

Ова известување го доставуваме согласно Правилникот за котизација на Македонската берза според кој најдоцна до утре 01.04.2020 треба да биде доставен деловниот план на ВВ „Тиквеш“ АД Кавадарци.

Со почит

 

 

Pozdrav,

 

Објавено на: 31.03.2020 14:41:13
Документ БР.: DOC_10191-239/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации