листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Акционерското собрание на седницата одржана на 7.04.2020 донесе одлука за исплата на дивиденда и дивиденден календар


7 Odluka za dividenda i dividenden kalendar.pdf

Објавено на: 07.04.2020 14:11:20
Документ БР.: DOC_10187-2/2020
Урнек: Дивиденден Календар