листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:


Македонијатурист АД Скопје-Одлука од Собрание на акционери од 15.04.2020 година за Распределба на добивката по оданочување по Годишна сметка за 2019 година.


Одлука за распределба на добивката на Македонијатурист АД Скопје за 2019 година.pdf

Објавено на: 15.04.2020 14:18:17
Документ БР.: DOC_12287-5/2020
Урнек: Распределба на добивка