листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во насока на реализирање на препораките на Комисијата за хартии од вредност на Република Северна Македонија и во интерес на почитување нa мерките за спречување на ширењето на COVID-19, Стопанска банка а.д. Битола ги повикува своите акционери, правото на учество и гласање на седницата на Собрание на акционери на Банката закажана за ден 27.5.2020 година да го остварат со писмена кореспонденција, со цел да се обезбеди успешно одржување на закажаното Собрание без физичко присуство на акционерите.

 

Објавено на: 27.04.2020 09:16:11
Документ БР.: DOC_10191-267/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации