листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 1.1. - 31.3.2020 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за периодот 1.1 - 31.3.2020 година.pdf

Објавено на: 15.05.2020 14:05:24
Документ БР.: DOC_10191-362/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации