листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

во врска со годишното акционерско собрание за деловната 2019 година (закажано за 29.05.2020 година), Ве известуваме дека акционерот Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe издаде полномошно за преставување на акционерските права и полномошно за извршување на функцијата Претседавач со собранието. Во однос на претходно споменатото, во прилог е објава на конфликт на интерес согласно член 392-а од Законот за трговските друштва.

Срдечен поздрав,

Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје - Виена Иншуренс Груп

 


_Objava na konflikt na interes.pdf

Објавено на: 18.05.2020 14:09:47
Документ БР.: DOC_10191-396/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации