листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери - 02.07.2020 година.


Јавен повик за XXXIV Собрание закажано за 02.07.2020.pdf

Објавено на: 01.06.2020 09:33:27
Документ БР.: DOC_10109-91/2020
Урнек: Јавен повик за собрание